Qualcomm представляє систему подвійних камер Clear Sight

На сьогоднішній день кілька компаній виробляють смарфони з подвійною камерою, але кожна з них має власне бачення цієї технології: Huawei прийшла до того, що потрібно використовувати монохромний і кольоровий сенсори, щоб домагатися кращої якості знімків; LG пішла по шляху різних кутів огляду в камерах, щоб можна було захоплювати більше об'єктів у кадрі, а Apple встановила в iPhone 7 Plus камери з різним фокусною відстанню, що дозволяє робити дворазове наближення без втрати якості. Компанія Qualcomm вирішила створити єдиний стандарт для подвійних камер в смартфонах з технологією Clear Sight, яка імітує роботу людського ока.Як відомо, сітківка ока складається з двох типів клітин: колб і паличок. Перші розпізнають кольори, але в основному працюють при хорошому освітленні, а ось палички краще функціонують в темряві, але практично не несуть ніякої інформації про колір. За допомогою технології Clear Sight оснащений двома камерами в смартфоні будуть імітувати колбочки і палички. Виходить, що один сенсор збирає інформацію про колір, а другий - про контрастність. При цьому обидва сенсора повинні мати однакові дозвіл і фокусна відстань. Подібну технологію використовує компанія Huawei.

Отримані з двох сенсорів знімки відправляються на обробку в спеціальний процесор зображення Spectra, який об'єднує отримані дані і дає на виході одне якісне зображення.

Цікаво, що такий процесор Spectra вже є в чіпсетах Snapdragon 820 і Snapdragon 821, але не ясно, чому компанія Qualcomm тільки зараз розповіла про цю технологію. Про появу пристроїв з підтримкою Qualcomm Clear Sight нічого невідомо.

догори